استفاده از لوازم پلاستیکی لوکس در دکوراسیون داخلی خانه در بین مردم از زمان ورود این تکنولوژی به دنیای صنعتی بسیار رواج یافته است. لوازم پلاستیکی لوکس از دو دهه پیش بین مردم دنیا محبوبیت فراوان پیدا کرد، ولی به مرور زمان تقاضا برای آن کمتر شد. تا همین چند وقت پیش استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی به هر ماده دیگری ارجحیت داشت. دلیل این موضوع هم به مقاومت و استحکام لوازم چوبی مربوط می شد و هم به زیبایی این محصولات. اما با روی کار آمدن ترکیبات پلاستیکی با فرمولاسیون های پیشرفته که هم زیبایی خاصی به دکوراسیون خانگی می دهد و هم از مقاومت و استحکام مناسبی برخوردار است، لوازم پلاستیکی لوکس به رقیب اصلی و جدی لوازم چوبی در خانه تبدیل شدند.

فاکتور بسیار مهم که در تولید لوازم لوکس پلاستیکی، این محصولات را محبوب و پرکاربرد می کند، قابلیت طراحی و شکل پذیری بسیار راحت آنها در مقایسه با محصولات چوبی است. طراح یک وسیله پلاستیکی با ایجاد قالب مناسب که اصلی ترین بخش از طراحی یک محصول پلاستیکی است، می تواند هر ایده ای که در طرح نهایی محصول مدنظر دارد را پیاده کرده و بعد از انتخاب ترکیب مواد اولیه مناسب، به راحتی به شکل نهایی مد نظر خود برسد.

 

لوازم پلاستیکی لوکس

طراحی دکوراسیون با لوازم لوکس پلاستیکی

 

بررسی های جدید نشان می دهد که لوازم پلاستیکی لوکس دوباره در حال محبوب شده نزد خانه دارها هستند. البته ترکیب مورد استفاده برای تولید لوازم پلاستیکی لوکس با پلاستیک معمولی کاملا متفاوت است. جنس اغلب لوازم پلاستیکی لوکس از « پلکسی گلاس » است. پس بهتر است در مرحله اول با پلکسی گلاس بیشتر آشنا شویم.

 

پلکسی گلاس Plexi Glass چیست؟

پلکسی گلاس نوع خاصی از پلاستیک می باشد که ظاهری بسیار شفاف و شبیه به شیشه دارد. جنس ترکیبات پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف است که از نوعی پلیمر ساخته می شود. از مهمترین ویژگی های پلکسی گلاس، مقاومت زیاد آن در مقایسه با شیشه است. پلکسی گلاس در دو نوع مات و شفاف و در رنگ های مختلف تولید می شود.

 

پلکسی گلاس در لوازم پلاستیکی لوکس

 

 

طراحی دکوراسیون به کمک لوازم ساخته شده با پلکسی گلاس

از مزیت های مهم لوازم پلاستیکی لوکس ساخته شده با پلکسی گلاس این است که تقریبا با هر سبک دکوراسیونی سازگار است و به قول معروف جور در می آید. سبک چیدمان شما خیلی مهم نیست، چون این لوازم شفاف یا کمی مات، به خوبی با سایر لوازم منزل ترکیب می شوند. این لوازم چون ظاهر شفاف و بی رنگ دارند به زیبایی در دکوراسیون هایی به سبک مدرن و امروزی یا سبک کلاسیک و سنتی جای می گیرند، بدون اینکه با سایر وسایل تضاد داشته باشند.

از بهترین کاربردهای که این جنس از لوازم پلاستیکی لوکس دارند، استفاده از آنها به عنوان قفسه یا کتابخانه تزئینی است که باعث زیبایی کلی دکوراسیون داخلی می شوند. کافی است که از قفسه های پلکسی گلاس در نشیمن یا اتاق خواب استفاده کنید تا تمام لوازم قرار گرفته بروی آن به طرز شگفت انگیزی، جذاب و زیبا به نظر برسند.

 

پلکسی گلاس در لوازم پلاستیکی لوکس

پلکسی گلاس دکوراسیون لوکس

 

از کاربردهای دیگر پلاستیک پلکسی می توان به  طراحی میز و صندلی اشاره کرد. مدل های میز و صندلی طراحی شده از جنی پلکسی گلاس، طرحی به مراتب مدرن تر و بسیار پیشرفته نسبت به میز و صندلی های مشابه خود از جنس فایبر گلاس دارند. علاوه بر صندلی های بسیار شیک در قسمت ناهار خوری، حتی در قسمت پذیرایی و نشیمن هم می توان از صندلی های پلکسی گلاس استفاده کرد. ترکیب چنین صندلی هایی با مبلمان معمولی نتیجه ای بسیار جالب و زیبا خواهد داشت.

 

لوازم پلاستیکی لوکس

 

لوازم پلاستیکی لوکس

دکوراسیون لوکس