با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیته، زندگی امروزی نیاز به سرعت عمل و سهولت در اجرای امور روزمره را بیشتر کرده است. به همین دلیل است که هر روز شاهد ظهور وسیله ای تازه ای برای بهبود این نیازها هستیم. وسایل و ابزارهای آشپزخانه ها نیز از این قاعده مستثنی نبوده اند و بازار رقابتی برای ارائه لوازم جدید و همسو با نیازهای روز به وجود آمده است. خلاقیت در وسایل آشپزخانه سبب تولید وسایلی کارآمد شده است که روند انجام امور روزمره ی شما را ساده تر و البته لذت بخش تر می کنند.

 

خلاقیت در وسایل آشپزخانه

 

یکی از نمونه های خلاقیت در وسایل آشپزخانه و نوآوری های مدرن، ملاقه های جدید و زیبایی هستند که به راحتی جای خود را در ظرف پیدا می کنند. به عنوان مثال ملاقه های بزرگ که غالبا در حین پخت و پز به لبه ی ظرف ها تکیه داده می شوند و داخل ظرف فرو می روند از این دست خلاقیت در آشپزخانه هستند. نمونه جالبی از آن به شکل زیر است.

 

خلاقیت در وسایل آشپزخانه

 

خلاقیت در وسایل آشپزخانه و زیبایی

 

نمونه دیگری از این نوع خلاقیت در وسایل آشپزخانه ، قالب های زیبا و بامزه ای اند که برای پخت انواع پنکیک ها، ژله ها و حتی شیرینی های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. این قالب ها یکی دیگر از لوازم مدرن آشپزخانه هستند که وجودش برای همه بخصوص مادرانی که می خواهند غذاهای جذاب برای کودکان درست کنند، توصیه می شود.

 

خلاقیت در وسایل آشپزخانه

 

در اینجا میخواهیم یکی از کاربردی ترین نمونه های خلاقیت در وسایل آشپزخانه را به شما معرفی کنیم. یکی از بزرگترین مشکلات افرادی که برای اولین بار اقدام به آشپزی می کنند اندازه گیری است. برای جلوگیری از بروز این مشکل به سادگی می توانید از پیمانه هایی با وزن مشخص و البته زیبا استفاده نمایید. با استفاده از این پیمانه هایی که هر کدام اندازه مشخصی دارند، علاوه بر جلوگیری از اسراف مواد غذایی همیشه خوش اندام خواهید بود!

 

خلاقیت در وسایل آشپرخانه مدرن

 

خلاقیت در وسایل آشپزخانه مدرن

 

برای معرفی نمونه های دیگری از خلاقیت در وسایل آشپزخانه این بار سراغ ظروف خواهیم رفت. ظروف متنوع خانگی یکی از وسایل پر کاربرد در هر آشپزخانه ای می باشد که هر روز شاهد ظهور انواع گوناگونی از لحاظ جنس و طرح و رنگ در بازارها می باشد. یکی از ظروف پر کاربردی که این روزها در میان همه ی خانم ها، پرطرفدار شده اند ظروف دو یا چند کاره و کم جا همانند تصویر زیر می باشد. این ظروف به سادگی نقش دو یا چند ظرف را به طور هم زمان برای شما ایفا می کنند، بدون آنکه فضای زیادی را اشتغال نمایند. بنابراین بهترین گزینه برای خانه های کوچک و میزهای پذیرایی کوچک ، ظروف چند منظوره می باشند که در عین زیبایی، کارایی بسیار بالایی هم دارند.

 

ظرف مدرن

 

ظرف مدرن

 

نمونه های زیادی از خلاقیت در وسایل آشپزخانه وجود دارد. در بخش دوم این مقاله با عنوان ” خلاقیت در وسایل آشپزخانه و نوآوری به سبک زندگی مدرن (بخش ۲) ” به معرفی بیشتری از این وسایل خلاقانه و زیبا می پردازیم.

برای مشاهده بخش دوم این مطلب اینجا را کلیک کنید…

با نت پلاست همراه باشید…